Laserowe odmładzanie skóry to zabieg wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej, za którego pomocą można w sposób nieinwazyjny zlikwidować nie tylko zmarszczki, ale także inne oznaki starzenia. Sprawdź, na czym polega ta procedura medyczna i kiedy warto się na nią zdecydować.
Na czym polega laserowe odmładzanie skóry?
Jak sama nazwa wskazuje, laserowe odmładzanie skóry wykonuje się z wykorzystaniem lasera, zazwyczaj frakcyjnego. Zabieg polega na skierowaniu światła laserowego na określone miejsce na skórze, w wyniku czego dochodzi do podgrzania jej głębszych warstw. Działa to na komórki skóry stymulująco, ponieważ pod wpływem szoku cieplnego pobudzana jest w nich synteza kolagenu i elastyny. To właśnie zaburzony proces ich produkcji powoduje, że z wiekiem skóra zaczyna wiotczeć i pojawiają się na niej nieestetyczne fałdy, bruzdy oraz zmarszczki.
Komu polecane jest laserowe odmładzanie skóry?
Laserowe odmładzanie skóry polecane jest wszystkim osobom, które chcą zlikwidować lub zmniejszyć oznaki jej starzenia takie jak:
- nierówności i zmarszczki,
- rozszerzone naczynka,
- niewielkie przebarwienia,
- ślady po trądziku.
Co ważne, możliwe jest nie tylko laserowe odmładzanie skóry twarzy, ale także szyi oraz dekoltu.
Jakie efekty przynosi laserowe odmładzanie skóry?
Zazwyczaj pierwsze efekty zabiegu zauważalne są od razu, ale na te ostateczne trzeba poczekać 4-6 tygodni, ponieważ właśnie tyle trwa przebudowa i regeneracja tkanek. Wówczas można się spodziewać, że skóra stanie się wyraźnie gęstsza, jędrniejsza i gładsza, zmarszczki ulegną spłyceniu, a także zmniejszy się widoczność przebarwień i innych niedoskonałości. W celu długotrwałego utrzymania takich rezultatów zalecane jest, by laserowe odmładzanie skóry przeprowadzić w kilku sesjach w odstępach kilku tygodni.