Przychodnia Warszawa » Liftingująca terapia manualna

Liftingująca terapia manualna

Lifting bez skalpela to bardzo często używane określenie zabiegu obejmującego zastosowanie zestawu różnorodnych technik z zakresu terapii manualnej. I jest to bardzo trafne stwierdzenie, ponieważ indywidualnie skomponowana terapia manualna tego typu jest w stanie przynieść naprawdę imponujące efekty estetyczne.

Jak działa liftingująca terapia manualna?

Sam masaż jest bardzo relaksujący, a przy doskonale stymuluje pozytywne procesy zachodzące w naszej skórze. W trakcie takiej terapii specjalista oddziałuje na nią wielowarstwowo, docierając do różnych poziomów tkanek. Pozwala to skutecznie je rozluźnić i przywrócić właściwe napięcie mięśni, czy ślizgi pomiędzy samymi tkankami. Bardzo istotne jest też to, że masaż poprawia przepływ płynów tkankowych w skórze, co wpływa bezpośrednio na jej wygląd i ogólną kondycję. Zabieg stymuluje ponadto produkcję m.in. kolagenu i elastyny w skórze oraz usprawnia procesy usuwania z niej toksyn i zanieczyszczeń. Pobudzony zostaje również metabolizm komórkowy, który przyspiesza regenerację skóry.

Efekty liftingującej terapii manualnej

Jakich rezultatów można się spodziewać po tego typu zabiegach? Przede wszystkim spłycenia zmarszczek i bruzd mimicznych, zniwelowania opuchlizny twarzy oraz worków pod oczami, a także uniesienia opadających kącików powiek. Terapia może również widocznie ujędrnić skórę, poprawić kontur twarzy i unieść policzki.

Co ciekawe taka terapia może wpływać jednak nie tylko na sam wygląd twarzy, ale również na nasze samopoczucie. U wielu osób jej systematyczne przeprowadzanie prowadzi między innymi do redukcji stresu, złagodzenia bólów głowy oraz sztywności ramion i karku. Może być to zatem kompleksowa terapia, która oprócz liftingu zapewni nam więcej satysfakcjonujących rezultatów.

Lekarz wykonujący liftingującą terapię manualną:

dr Kamil Ślusarz