Przychodnia Warszawa » Laserowe odmładzanie skóry – twarz, szyja, dekolt

Laserowe odmładzanie skóry – twarz, szyja, dekolt

Skóra twarzy, szyi i dekoltu jest cieńsza i delikatniejsza, przez co wszelkie zmiany będące między innymi oznaką upływu czasu są na niej bardziej widoczne. Obecnie można sobie jednak z nimi skutecznie radzić, korzystając z możliwości, jakie dają nam nowoczesne lasery. To właśnie dzięki nim medycyna estetyczna jest w stanie zaproponować pacjentom bezpieczne zabiegi odmładzania skóry, które przynoszą fantastyczne rezultaty.

Na czym polega zabieg laserowego odmładzania skóry?

W tego typu zabiegach specjaliści korzystają z najlepszej jakości, innowacyjnych laserów, które oddziałują bezpośrednio na skórę. Ich głowica jest przykładana do wybranych miejsc na ciele i generuje ciepło. Pod wpływem temperatury w skórze zostają pobudzone procesy wytwarzania włókien kolagenowych oraz elastyny. Dzięki temu dochodzi do przebudowania struktury skóry, która staje się grubsza, gęstsza, gładsza i delikatniejsza w dotyku.

Efekty zabiegu

Po zabiegu laserowego odmładzania skóry można zauważyć, że zdecydowania poprawia się jej faktura. Wygładzeniu ulega również owal twarzy, a zmarszczki zostają widocznie spłycone. Efekt ten jest szczególnie imponujący w przypadku drobnych zmarszczek. Dzięki użyciu lasera możliwe jest też zniwelowanie zmian naczyniowych na twarzy, szyi i dekolcie oraz przebarwień skórnych. Co ważne, efekty są często widoczne już po pierwszym zabiegu i mogą utrzymywać się przez wiele kolejnych miesięcy.

Rekonwalescencja

Przez kilka kolejnych dni po zabiegu wykonanym laserem skóra jest zazwyczaj delikatnie zaczerwieniona i tkliwa. Następuje również silne złuszczenie naskórka, które w większości przypadków trwa ok. 7 dni. W tym okresie należy stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną w postaci kremu SPF 50.

Lekarze wykonujący zabieg laserowego odmładzania skóry:

Dermatolog Konrad Szymański

Dermatolog Małgorzata Kwiatkowska