Przychodnia Warszawa » Lekarze medycyny estetycznej

Lekarze medycyny estetycznej – prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Imię i NazwiskoPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobota
dr_n med Kamil Ślusarzod 10:00
do 18:00
od 10:00
do 19:00
od 09:15
do 13:00
lekarz
Małgorzata Kwiatkowska
od 15:00
do 20:00
od 10:00
do 14:00
od 10:00
do 14:00
lekarz
Konrad Szymański
od 16:00
do 20:00
Imię i NazwiskoPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobota

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie.

Kim jest lekarz medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna – jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny w Polsce i na świecie. Kim są lekarze, którzy wykonują zabiegi medycyny estetycznej? Czy kończą kierunkową specjalizację tak jak chirurdzy plastyczni? Czy tytuł specjalista medycyny estetycznej to tylko marketingowe określenie? Czy ktoś, kto ma 10-20 lat doświadczenia potrzebuje dyplomu?

Lekarzem jest osoba, która posiada odpowiednie wykształcenie medyczne i uprawnienia do wykonywania zawodu potwierdzone określonymi dokumentami. 

Podstawowy podział w systemie edukacji regulowany jest przez Ustawę o zawodach lekarza i lekarza dentysty.[1] Lekarz utrzymuje lub przywraca zdrowie poprzez badanie, diagnozowanie, prognozowanie i leczenie chorób, urazów i schorzeń fizycznych i umysłowych. 

Po ukończeniu edukacji, odbyciu stażu i zdaniu Lekarskiego Egzaminu Końcowego, lekarz posiada prawo wykonywania zawodu. Następnie lekarz rozpoczyna szkolenie specjalistyczne w trakcie pracy zawodowej, które kończy się złożeniem egzaminu państwowego. 

dermatolog

Praca specjalisty zajmującego się medycyną estetyczną jest wymagająca i wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Lekarz medycyny estetycznej zajmuje się pacjentami… zdrowymi. Zgłaszają się do niego osoby posiadające problemy i/lub kompleksy natury estetycznej. 

Obowiązki tego specjalisty skupiają się na poprawie jakości życia pacjentów. Zajmuje się on działaniami zapobiegawczymi z zakresu profilaktyki starzenia się skóry oraz usuwaniem defektów i poprawą wyglądu osób zdrowych. 

Lekarz medycyny estetycznej to osoba wykonująca nakłucia oraz małe nacięcia, stosująca znieczulenia miejscowe. W swojej pracy zajmuje się skórą i tkanką podskórną oraz uzębieniem pacjenta, a w niektórych przypadkach – przywracaniem równowagi hormonalnej. 

Czym różni się lekarz medycyny estetycznej od kosmetologa? Wykonywane przez niego zabiegi są bardziej inwazyjne i docierają do głębszych warstw skóry – dzięki temu są one skuteczniejsze. Przykładowe zabiegi z zakresu medycyny estetycznej to: 

  • modelowanie i powiększanie ust, 
  • usuwanie znamion, 
  • wypełnianie zmarszczek, 
  • eliminacja rozstępów, 
  • mezoterapia,
  • usuwanie blizn pooperacyjnych, potrądzikowych.

Lekarz medycyny estetycznej – specjalizacja

Należy zaznaczyć, że póki co w Polsce nie istnieje specjalizacja lekarza medycyny estetycznej. Wiele osób pełniących ten zawód decyduje się jednak na używanie powyższego tytułu. 

Do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej uprawniony jest każdy lekarz, w tym dentysta – wystarczy, że będzie on posiadał prawo wykonywania zawodu oraz odpowiednią wiedzę. Co więcej, w stomatologii dba się o zachowanie lub poprawę estetyki twarzy, co jest istotne również w przypadku medycyny estetycznej. Dentysta może uczynić swoją ofertę kompleksową, wprowadzając do niej dodatkowe zabiegi.